קרם הגנה

קרמי הגנה לפנים – הסקירה הגדולה

שתפו את הפוסט:
קרם הגנה מומלץ לפנים ראשית (2)
סקירת תשעה מוצרי הגנה לפנים

עם כל אהבתי לקיץ, לים, למים, לגוון השזוף והצבעים הבוהקים, משנה לשנה אני יותר ויותר נזהרת מהחשיפה לשמש, ובעיקר כשמדובר בהיחשפותו של עור הפנים. את הנושא הזה כבר ציינתי פה לפני כשנתיים בפוסט על הקיץ ואני מניחה שכולכן שומעות אינספור פעמים כי עור שנחשף לשמש מסתכן בנזקי קרינה, הזדקנות מוקדמת, הופעת כתמים ועוד כל מיני נזקים בלתי הפיכים. אך לפעמים זה וקל נוח לשכוח ולכן כתבתי היום פוסט ארוך למדי בנושא הכל כך חשוב בעיניי.

 

 • רגע של נוסטלגיה – סרטון הצ’יפס

“סרטון הצ’יפס” שעלה כחלק מקמפיין של האגודה למלחמה בסרטן בשנות השמונים נועד לזעזע אז את הציבור מפני הסכנות הטמונות בחשיפה הישירה לשמש, ואני חושבת שהאפקט הזה עובד עד היום. אני רוצה להאמין שהמודעות לסכנות של החשיפה לשמש מאז עלתה מאוד ובמיוחד בקרב נשים שמבינות שלפני שימוש במוצרי טיפוח משובחים והאיפור האהוב עליהן, הדבר הכי בסיסי והכי חשוב הוא להגן על עורן בתכשיר הגנה עם דגש מיוחד על עור הפנים העדין. לאיזור הפנים כדאי להשתמש בקרם הגנה ייעודי שאמור להכיל חומרים היפואלרגניים ועדינים יותר.

 

אז איזה מקדם הגנה לעור הפנים כדאי לכן לבחור? בדיוק בזה עוסק הפוסט היום!

יש ה-מון סוגים של מקדמי הגנה לפנים שם בחוץ ואני בטוחה שרובכן תסכמנה איתי שאנחנו רוצות שהקרם האולטימטיבי יהיה כמה שיותר נוח, נעים לשימוש (קליל, לא דביק, בעל ניחוח סביר) וכמה שיותר איכותי ו”עובד”.

על הפוסט הזה התחלתי לעבוד כבר לפני כמה חודשים, חלק מהמוצרים נקנו בשנה שעברה וחלק התקבלו בחודשים האחרונים לסקירה במיוחד עבורו. בדומה לפוסט בו סקרתי עשרה מסירי איפור שונים, גם כאן בחרתי להתייחס לקרמים במחירים שונים וממותגים עממיים ועד יוקרתיים בתקווה שתמצאנה את הפוסט חיוני עבורכן.

 

לפני סקירת כל מוצר ומוצר, כמה עובדות ומונחים בתחום מקדמי ההגנה שחשוב להכיר:

מהם סימוני ה UVB ו ה UVA המופיעים תמיד על האריזה ומה חשוב לוודא?

קרינת Ultraviolet B radiation)  UVB)  – קרינה אולטרה סגולה הפועלת בשעות החום ופוגעת בעיקר בשכבות החיצוניות של העור ובעיניים. היא עלולה לגרום לכוויות והזדקנות העור ואף סרטן.

קרינת Ultraviolet A radiation)  UVA) – קרינה הקיימת בכל שעות היום ויכולה לחדור גם מבעד לעננים וחלונות זכוכית. היא נחשבת מסוכנת יותר בגלל יכולתה לחדור לעומק שכבות העור – שם היא פוגעת במבנה התאים וקולגן ובאלסטין, מה שגורם להזדקנות מוקדמת והופעת קמטים וכתמים ועוד נזקים (שלא נדע!). מהסיבות הללו הזו יש להקפיד להגן על העור במסנני קרינה גם כשאנחנו יושבים בבית מואר או במשרד עם חלונות.

את הנזק של קרני ה UVB אפשר לראות באופן די מיידי: הוא מתבטא בכוויות שמש, אדמומיות, קילוף וכתמים, אך הנזק הנגרם מקרני ה UVA מצטבר בחשאי ולאורך השנים בשכבות העמוקות, ולמעשה גורם להרס תאים ממושך.

*כל המוצרים שייסקרו בפוסט הזה מסננים גם את קרני ה UVA וגם את קרני ה UVB.

Sun Protaction Factor) SPF) – המדד לכמות קרני UVB שחודרות לעור והיכולת של הקרם להגן עליו בזמן זה. בודקים זאת ע”י השוואת היחס בין משך הזמן הנדרש לעור להתחיל להאדים ללא קרם הגנה כפול מספר ה SPF.

לדוגמה: אם עור מסוים ללא הגנה מתחיל להאדים כעבור 10 דקות מתחילת החשיפה לשמש הרי שמקדם הגנה המכיל  SPF 15 יספק לו הגנה של 150 דקות (10X15). אם העור מאדים לאחר 30 דקות, הרי שמקדם הגנה המכיל  SPF 30 יספק לו הגנה למשך 450 דקות (30X15).

חוף הילטון תל אביב
להקת ציפורים נודדות מעל חוף הילטון תל אביב בשעות הצהריים תמונה מתוך האינסטגרם שלי

שימוש ב SPF גבוה – האם הוא יעיל?

ע”פ המידע שאספתי מסתבר כי ככל שעולים בדרגת ה SPF כמות ההגנה מהשמש לא עולה ביחס ישיר. שימו לב להבדלים המזעריים:

*15 SPF מגן בפני 93% מקרני ה UVB.

*30 SPF מגן בפני 97% מקרני ה UVB.

*50 SPF מגן בפני 98% מקרני ה UVB.

ממחקריי ברשת לא הצלחתי להגיע למסקנה כוללת, כי חלק יגידו שככל שעולים ברמת ה SPF כך עולים ריכוזי מרכיבי החומרים המזיקים לעור או חוסמים את העור מלצרוך חלקיקי אנרגיה טובה שהעור כן זקוק להם, וחלק יגידו שהכיסוי הגבוה הוא בטוח ואטום יותר.

הערה חשובה בנושא: כל הקרמים שבחרתי כאן עברו את אישורי משרד הבריאות בארץ ואוסיף לגבי כל אחד מהם את הפרטים הרלוונטים וחווייתי האישית בלבד לאור השימוש שלי בהם. אך למי שהנושא מאוד חשוב לה מומלץ לחקור את עניין המרכיבים של כל אחד לעומק. מכיוון שאינני כימאית או רופאת עור לא נכנסתי לכך ואני לא מתיימרת להמליץ לכם באיזה SPF לבחור או באיזו תרכובת של חומרים שקיימים בקרם ההגנה מומלץ לבחור, אך כדאי לקחת בחשבון את העובדות ולבחור קרם הגנה שתואם את הצרכים שלכן וסוג עורכן.

מלון דניאל, הרצליה
נרגעת במלון דניאל בהרצליה תמונה מתוך האינסטגרם שלי

טיפים להגנה על העור:

* כדאי להמנע מחשיפה לשמש בשעות החמות (10-16), לחבוש כובע ולהצטייד בבגדים ארוכים/שמשיה.

* את מקדם ההגנה כדאי למרוח לפני שיוצאים מהבית, מומלץ כחצי שעה קודם כדי לאפשר לו להספג אל תוך העור ולהתחיל לעבוד.

* שלבי המריחה: כדאי להתחיל עם קרם הלחות, לאפשר לו להיספג אל תוך העור ורק לאחר מכן למרוח את קרם ההגנה בצורה אחידה ומעליו את המייקאפ. מומלץ לעשות זאת כחצי שעה לפני שיוצאים לשמש (אפשר לנצל את הזמן הזה להשקיע באיפור ובשיער ואפילו לק…ייאיי!)

אגב למייק אפים מסוימים יש לעיתים SPF גבוה במיוחד אולם לא הייתי מסתמכת רק עליהם שכן איננו מורחות מהם בנדיבות.

* מריחה חוזרת – בואו ונתייחס רגע לעובדה הזו: אם אנחנו מורחות קרם הגנה בבוקר מתחת לאיפור ויוצאות לעבודה משרדית הרי שקרם ההגנה אמור להישאר פעיל עד לצהריים (תלוי ברמת ה SPF), לכן כדאי לחשב כמה זמן עבר מרגע שמרחתן אותו עד לרגע שפג תוקפו, שכן אני מניחה שאתן יוצאות להפסקת צהריים או חוזרות הביתה בנהיגה/תחבורה ציבורית /הליכה גם כן בשעות השמש (לפחות בשעון הקיץ) ולכן כדאי לקחת אתכן קרם הגנה בתיק לחידוש.

* בהליכה לים/בריכה בדרך כלל אפקט ההגנה נעלם מהר יותר בגלל הרחצה וההזעה והלחות המוגברת. עוד עניין הוא שהשהייה במים חושפת את העור לקרינה גבוהה יותר. אני באופן אישי די חרדתית בכל מה שקשור לחשיפת איזור הפנים לשמש ישירה במשך כמה שעות, וממש עוטה על עצמי “מסכה” של קרם הגנה ומתחבאת מתחת לכובע ואף מוסיפה בד או מגבת מסביבו (אני לוקחת בחשבון שיש גם החזרי אור מהקרקע ומשתדלת לשבת באזור מוצל, אך לא תמיד זה מסתדר). אני דואגת לחדש את הקרם בכל יציאה מהמים ולא מאפשרת לפנים להיחשף כמעט בכלל. דעתי בנושא היא כי בשביל לקבל גוון יפה בעור הפנים קיימים משזפים, ברונזרים ואינספור טריקים של איפור. אבל כתמים וקמטים מאוד קשה לטשטש.

*טיפ אישי ממני שאני דואגת ליישם: דאגו לכן לשני סוגים של מקדמי הגנה:

קרם/תחליב אחד קליל שנעים לכן למרוח כל יום ושמתאים כבסיס מתחת לאיפור לימים שאתן יוצאות מהבית לעבודה (SPF גבוה לא מחייב אם אתן עובדות במבנה סגור במילא).

הקרם השני הוא המקדם הגבוה מאוד, ממנו נמרח שכבות נדיבות כשנלך לים/בריכה/שהות ממושכת בשמש (הרי במילא לרוב אין לנו צורך באיפור), ולא הייתי הולכת על אחד יקר מידי. אם מקדם הגנה מהסוג הזה סמיך ודביק לכן במיוחד נסו להוסיף מעט פודרה שתספח את השמנוניות. כמובן שכדאי מאוד להחזיק את המקדם הזה גם בתיק ולדאוג לחדשו לעיתים תכופות יותר.

 

 

  הסקירה:

אוון – Avene

אמולסיה SPF 50+  

Eau Thermale Avène Very High Protection Emulsion SPF 50 

קרם הגנה מומלץ, אוון, קרם הגנה לפנים

סדרה מוצרי ההגנה הכתומה של אוון המותג הדרמו קוסמטי הצרפתי עברה בשנה האחרונה שיפור פורמולה הכוללת ייעול מערכת ההגנה של כל המוצרים. התכשירים אינם מכילים סיליקון, פראבנים או אלכוהול ומבוססים על ריכוז גבוה במיוחד של המים הטרמליים הידועים של אוון, המסייעים באפקט הצינון והרגעתו של העור.

האמולסיה (תחליב) +SPF 50 (לעור רגיל- מעורב) הפך במהרה למקדם ההגנה האהוב עליי, ואפשר ממש לראות זאת בתמונה כאן לפי הכמות שנותרה בו. אני אוהבת אותו גם בגלל האיכויות שבו, אך בעיקר בשל העובדה שהוא מותאם לעור רגיש, ולמעשה הוא כמעט היחיד מכל המוצרים כאן שלא גורם לצריבה מציקה בעין שלי (אני רגישה מאוד לקרמי הגנה והחומר שלהם באופן לא מכוון תמיד מוצא את דרכו לעיניי).

קרם הגנה מומלץ, אוון, קרם הגנה לפנים

המרקם: מעט מוסי, נמרח באחידות ובנעימות על העור ונספג במהירות ללא סימנים לבנים. יכול להתאים גם כבסיס לאיפור.

הניחוח: עדין ומעט פודרתי כמו רוב מוצרי אוון ואינו מזכיר קרם הגנה.

האריזה: אריזת משאבה נוחה שמוציאה כמות טובה. החסרון היחיד הוא הפקק שנוטה להתנתק מהאריזה בתוך התיק לים וחושף את המוצר ללכלוך.

תכולה: 50 מ”ל

לרכישה >>

מחיר לפני הנחה: 159.90 ₪, להשיג ברשתות הפארם ובבתי מרקחת פרטיים (כדאי לשים לב למבצעים מיוחדים).

 

 

קלרינס – Clarins

UVA / UVB 30 Sun Wrinkle Control Cream For Face

קרם הגנה מומלץ, קלרינס, קרם הגנה לפנים

כיאה לרוב מוצרי קלרינס העשירים בחומרי טיפוח המופקים מצמחים, גם במוצרי ההגנה שלהם תמצאו מסנני קרינה המכילים תרכובות כמו עלי עץ הבאובב, עלי קסיה, עלי זית ועוד. התרכובות הללו פועלות במקביל למסנני הקרינה בהגנה מפני קרני השמש, מסייעות במניעת התעוררותם של רדיקלים חופשיים ובהגנה על כל תאי העור.

קרם הגנה מומלץ, קלרינס, קרם הגנה לפנים

המרקם: חלק ונעים ואינו מותיר סימנים לבנים, נספג בקלות. יכול לשמש גם כבסיס לאיפור.

הניחוח: צמחי ומעט דומיננטי, כדאי לבדוק במידה ואתן רגישות לריחות של קרמים.

האריזה: שפורפרת נוחה ומאוד יעילה לנסיעות.

ניתן להשיג את הקרם גם במהדורת 50 SPF.

תכולה: 75 מ”ל, מחיר: 119 ₪. לרכישה >>

מבצעים על מוצרי קלרינס באתר הסופר פארם >>

 

 

 

קלינרל – Clineral

SKINPRO

  קרם לחות עם מקדם הגנה SPF 50+קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, טבע, אהבה

המותג קלינרל הינו תוצר של שיתוף פעולה מעניין בין טבע ישראל ו AHAVA מעבדות ים המלח: שילוב בין המחקרים הקליניים של חברת התרופות המובילה יחד עם חברת הטיפוח מים המלח שמתמחה בייצור מוצרים על בסיס סגולות ים המלח.

סדרת ה SKINPRO היא סדרה דרמו קוסמטית שמיועדת לעור רגיש ולעור שעבר טיפולים אסתטיים כמו לייזר או פילינג. המטרה היתה ליצור מוצרים לא מבושמים בעלי מרקם נעים וספיגה טובה, המספקים הגנה יעילה מקרינת UVA/UVB. המוצר מכיל תמצית מי ים המלח ותמציות צמחים נוגדות דלקת, וזכה בפרס מוצר השנה ל 2015 בקטגוריית החדשנות.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, טבע, אהבה

המרקם: מדובר בקרם לחות יחד עם הגנה גבוהה, כך שהוא יחסית מאוד סמיך ולוקח לו יותר זמן להיספג. הייתי מאמצת אותו לחשיפה ממושכת לשמש ופחות כבסיס לאיפור.

הניחוח: עדין שמזכיר קרם הגנה.

האריזה: אריזת משאבה דחוסה וחמודה, אך כמות החומר שיוצאת ממנה גדולה ביחס לאחרים ועלולה ליצור קצת בזבוז.

תכולה: 50 מ”ל, מחיר: 139.90 ₪. ניתן להשיג ברשתות הפארם ובבתי המרקחת הנבחרים.

מבצעים על מוצרי אהבה באתר הסופר פארם >>

שיסיידו

שיסיידו – Shiseido

Expert Sun Aging Protection Cream SPF50+ WetForce

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים,שיסיידו

למותג הקוסמטיקה היפני שיסיידו קיים גם ליין של מוצרי הגנה. באחד המבצעים שהיו בפארם בשנה שעברה קניתי לי את קרם ההגנה מהסדרה הכחולה שתמיד קרצה לי, אך לצערי הרב מאוד מהר זנחתי אותו בצד כי הוא הרגיש לי כבד ושמנוני.

אני כבר לא ממש זוכרת את מעמד הרכישה אבל לדעתי פשוט התבלבלתי בינו לבין תחליב ההגנה שכנראה אמור להיות קליל יותר, וזה אגב הזמן לעוד המלצה חמה ממני: כשאתן הולכות לחפש קרם הגנה ממותג מסוים שהמליצו לכן עליו, כדאי לכן לשים לב היטב לסוגים השונים שקיימים, כי לעיתים האריזות ממש דומות ולא תמיד נמצא באיזור גורם מקצועי שאפשר להתייעץ עימו.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים,שיסיידו

המרקם: סמיך ושמנוני, מותיר סימנים לבנים, מתאים לעור יבש עד רגיל. אולי יכול להתאים לכיסוי מלא לחשיפה ממושכת לשמש, אבל לא כבסיס לאיפור.

הניחוח: ניחוח קלאסי של קרם הגנה.

האריזה: מעוצבת הכי יפה מבין כל מקדמי ההגנה בפוסט לטעמי האישי, וגם נוחה מאוד לשימוש ולנשיאה בתיק.

תכולה: 50 מ”ל. מחיר: 129 ₪. לרכישה >>

 

 

סקארה – Sacara

קרם הגנה לפנים SPF 50ּ

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, סקארה

סקארה היא חברת קוסמטיקה צעירה יחסית עם רשת חנויות בארץ, ששמה לה למטרה להציע לצרכן הישראלי מוצרים רבים במחירים נוחים. המוצר הגיע אליי ממש לאחרונה והופתעתי לגלות כי ביחס למחיר הזול מדובר בקרם הגנה מוצלח יחסית.

הקרם אגב מיוצר בארץ ע”פ כל התקנים הנדרשים באותו מפעל בו מייצרים קרמי הגנה של מותגים אחרים. הוא מכיל אלוורה וויטמין E, ומניסיוני המועט בו יחסית יש לציין שלא הרגשתי צריבה בעיניים.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, סקארה

המרקם: קרמי אך אוורירי, נספג בצורה בינונית.

הניחוח: עדין יחסית, מזכיר ריח של קרם ידיים ופחות ריח של קרם הגנה.

האריזה: עיצוב סביר, אבל חביב ביחס לעובדה שמדובר בסה”כ בקרם הגנה ממותג מהסוג הזה. שפורפרת נוחה לשימוש ולנשיאה בתיק.

גודל:  60 מ”ל. מחיר: 20 ₪. להשיג בסניפי סקארה.

 

קרמי הגנה נוספים

 

הקלילים:

 

 

ג’יג’י – GIGI

Sun Care SPF 40קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, ג'יג'י

מוצרי “מעבדות ג’יג’י” – חברת הקוסמטיקה הישראלית הותיקה, משלבים ידע וחומרי גלם מחברות בינלאומיות תוך דגש על התאמתם לאקלים הישראלי, הם אינם מנוסים על בעלי חיים והאריזות ניתנות למיחזור.

מסנן ההגנה לפנים 40 SPF מסדרת ה”Sun Care” נשלח אליי לסקירה לפני קרוב לחודשיים והפתיע אותי מאוד לטובה.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, ג'יג'י

מרקם: תחליבי ואחיד, נעים, נטול שומן, נספג בקלילות ואינו מותיר סימנים לבנים. מתאים מאוד כבסיס לאיפור ולמי שמחפשת תחושה קלילה ולא מכבידה (ואף לא אגזים אם אומר שמאוד הזכיר לי את המרקם המושלם של מקדם ההגנה של שאנל שסקרתי בעבר).

ניחוח: נעים ולא דומיננטי.

האריזה: לבנה דקה וארוכה, מזכירה במראה שלה קרם לחות יותר מאשר מוצר שזועק בצבעיו שהוא קרם הגנה. המכסה מתברג ומאפשר סגירה הרמטית ושימוש מדוד.

גודל: 50 מ”ל. מחיר מומלץ לצרכן: 149 ₪.

*עדכון* – מאז כתיבת הפוסט הזה בג’י’ג’י השיקו תכשיר הגנה הנושא 50SPF שטרם ניסיתי. 

את לין הטיפוח של ג’יג’י ניתן כעת לרכוש באתר גילטי  (בהזמנה בסכום מעל ל-150 ש”ח המשלוח חינם) >>

 

 

 

 

לה רוש פוזיי – La Roche-Posay

 Anthelios xl 50 spf

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, לה רוש פוזה

לה רוש פוזה הוא מותג דרמו קוסמטי צרפתי המתמחה במוצרים לעור רגיש. ה ANTHELIOS (אנתליוס) הוא שמה של סדרת ההגנה של המותג עם ותק של כ 30 שנה, והיא הומלצה לי בשנה שעברה ע”י רופאת עור. בעקבות ההמלצה רכשתי קרם אחר מהסדרה, את הקרם לקחתי איתי לשהותי הארוכה בחו”ל, שם הוא גם הסתיים ולכן לא נסקר מעולם בבלוג. אבל הוא במילא פחות מצא חן בעיניי כי הוא נטה להשאיר קצת סימנים לבנים ופחות התאים לשימוש מתחת לאיפור.

את תחליב ההגנה השני מהסדרה ושנסקר כאן “Anthelios xl 50 spf” רכשתי בברצלונה בהמלצת אחד הרוקחים המקומיים בבית המרקחת אליו נכנסתי כשחיפשתי משהו קליל עם הגנה גבוהה. המוצר עצמו זוכה לתשבוחות די רבות, הוא נטול בושם ופאראבנים ומכיל את המים הטרמליים ממעיינות לה רוש-פוזה.

המוצר אכן קליל, אבל אני לא יכולה לומר שהתחברתי אליו, משהו בניחוח שלו, באריזה ובאופן השימוש גרם לי להרגיש שאני כבר רוצה לסיים אותו ולחפש משהו אחר שיענה על צרכיי.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, לה רוש פוזה

מרקם: תחליבי אך מעט מיימי ולא נמרח באופן אחיד, נטול שומן, יכול לשמש כבסיס לאיפור.

ניחוח: לטעמי האישי כימי ומציק באף.

האריזה: קומפקטית עם לוק של מוצר להגנה מהשמש. הפתח ממוקם בצד ויש לנער את המוצר לפני השימוש, ולהבריג את המכסה החוצה ובחזרה פנימה במהלך כל שימוש בו, וזו אחת הסיבות שלא נהניתי מהשימוש בו. מעבר לכך אפשר לראות גם בתמונה העליונה שעם הזמן ההדפסה שלו מתקלפת.

תכולה: 50 מ”ל, מחיר: 99 ₪ לפני הנחה. לרכישה >>

 

 

 

השקופים:

עוד אופציה שהיא יחסית חדשה ומעניינת היא מקדמי ההגנה לפנים במרקם הג’ל. באופן הזה לא נותר אף סימן לבן על הפנים והמרקם אכן קליל יותר, אך טרם החלטתי אם התחברתי למרקם הג’ל כי אני דווקא אוהבת לראות היכן בדיוק מרחתי את הקרם לפני שהוא נספג, ומכיוון שיש לי לא מעט מקדמי הגנה כרגע בבית מצאתי את עצמי עדייו ניגשת יותר למוצרים האחרים. כמובן שזה שוב עניין של העדפה אישית וידוע לי כי יש נשים שזנחו כל קרם אחר ועברו לשקופים. מעבר לכך, כדאי לדעת שבסדרת ההגנה של שני המוצרים הנסקרים קיימים גם מקדמי הגנה במרקם רגיל.

 

 

קרליין

סדרת Skin Gard – Invisible

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, קרליין, סקין גארד

ג’ל הגנה שקוף לפנים SPF 50 מבית סקין גארד – מותג בתחום ההגנה מהשמש השייך לחברת קרליין. מוצרי סקין גארד מיוצרים בשיתוף מחקרים בינלאומיים ותחת פיקוח ואבטחת איכות קפדנית. הם היפואלרגניים, ללא פאראבנים, ללא בישום ואינם מנוסים על בעלי חיים.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, קרליין, סקין גארד

המרקם: ג’ל שקוף נטול שומן בגוון צהבהב, היתרון הגדול הוא שהוא אינו מותיר אף סימן על העור, התחושה שלו קטיפתית והזכירה לי שימוש בפריימר סיליקוני.

ניחוח: קליל ולא מציק.

אריזה: שפורפרת נוחה לנשיאה בתיק.

גודל: 50 מ”ל, מחיר 69.90 ₪.  את מוצרי סדרת סקין גארד ניתן לרכוש כאן >>

סבון – Sabon

Clear Facial Gel SPF 30 – Sun Solution

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, סבון

Sun Solution הינה סדרה חדשה המצטרפת למדף טיפוח עור הפנים והגוף של המותג Sabon, ומכילה מגוון מוצרים בדרגות הגנה שונות ובמרקמים שונים. המוצרים מורכבים מפורמולות ייחודיות המשלבות הגנה מקרני ה UVA+UVB ,לחות והזנה לעור ואת הניחוחות האופייניים לסבון.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, סבון

המרקם: ג’ל שקוף לגמרי, נעים וכמו קרם ההגנה הקודם מזכיר מרקם של פריימר סיליקוני, אינו מותיר אף סימן,  קליל ויכול בהחלט להתאים כבסיס לאיפור.

הניחוח: אותו ניחוח של סדרת ה Ocean לפנים.

אריזה: ברוח כל מוצרי סבון, פסטלית יפה ואלגנטית. משאבה שמוציאה כמות מדודה של חומר ומונעת בזבוז.

מקדם הגנה המכיל 30 SPF קיים אצל סבון גם במרקם של קרם, וחובבות סדרת הפצט’ולי-לבנדר -וניל בוודאי ישמחו לדעת שקיים גם תחליב הגנה לפנים בניחוח המוכר שמכיל מקדם הגנה של 50 SPF.

נ.ב – בקרוב סקירה נוספת על מוצרי סבון והפתעה עבורכן..אז תישארו עירניות :)

גודל:  60 מ”ל  מחיר: 98 ₪. להשיג ברשת חנויות סבון.

 

וקצת על שאר כוכבי הפוסט  :)

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, מים, כובע

בתמונה רעיון לשדרוג חוויות השתיה במידה וקשה לכן לשתות מים באופן תדיר – פשוט הוסיפו קרח, לימון ונענע ושתו בעזרת קש. חפשו לכן כוס גדולה ואטרקטיבית שתהנו למלא בכל פעם מחדש.

ממליצה לכן מאוד להקפיד לשתות מים כל ימות השנה לאורך כל היום, למניעת התייבשות, להגברת עירנות, להאצת חילוף החומרים, להוספת לחות טבעית לעור ומעוד כל כך הרבה סיבות חיוביות.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, מים, כובע, תמונות, מתוקתקת, אינסטגרם, צילום, ים

כל התמונות שמלוות את הפוסט לקוחות מהאינסטגרם שלי בעונות שונות ובשעות משתנות של היממה, כשתיעדתי את אותם רגעי שלווה שלי מול המים המרגיעים (כמובן לא לפני שנמרחתי היטב בקרם הגנה לפנים). אתן יותר ממוזמנות לשוטט באינסטגרם שלי ולראות איפה ומתי כל אחת מהן צולמה (אגב, שתיים מהתמונות הן בכלל פריים מתוך סרטון, כך שתוכלו גם להקשיב לרחש הגלים :) ).

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, מים, כובע, כחול, לונגי

 ללונגי הכחול הזה שמככב בפוסט יש לי סנטימנט  מיוחד..נתקלתי בו באחת מחנויות המזכרות כשגרתי בקברטה שברפובליקה הדומיניקנית ב 2002 (תמונה, פירוט) והוא כבש אותי ביופיו, בגלל השילוב של טיפות המים עם הבתים בסגנון הקריבי ששוכנים למרגלות הים הכחול. מדהים שהוא נמצא אצלי יותר מעשור ועדיין ממשיך לשמש אותי בכל קיץ.

קרם הגנה מומלץ, קרם הגנה לפנים, מים, כובע, השחיין, קיץ

והנה השחיין שלי שוב חוזר לככב! למי מכן שזוכרת אותו מסוף הפוסט הכחול לפני כשנתיים ומהתמונה שהעליתי לאינסטגרם לא מזמן. והפעם לקחתי עוד אלמנט מהציור (המשקפת) ושילבתי בפוסט :). למי שעוד לא שמה לב יש לי נטייה להביא את הים הביתה ואני ממשיכה לעשות זאת בכל הזדמנות או לפחות עד שאמצא לי פאטיש אחר ;)

 

לסיכום:

שימוש בקרם הגנה לפנים באופן יומיומי, הימנעות מחשיפה ממושכת לשמש ישירה, וצריכת הרבה מאוד מים היא שיגרה מאוד פשוטה שכדאי לאמץ כדרך חיים ואני מקווה שהסקירה שלי סייעה לכם בכך. השתדלתי מאוד לתת מידע מקיף (כולל צילום מקרוב של דגימה מכל מוצר ומוצר) ולחשוף אתכן בפני מוצרי הגנה לפנים בטווחי מחירים שונה.

הפייבוריטים של הפוסט והכי מומלצים לטעמי האישי הם האמולסיה של אוון ותחליב ההגנה של ג’יג’י, היו גם אחרים שאהבתי יותר ואהבתי פחות בפוסט שייתכן שחלקכן תתחברנה אליהם יותר. מלבד זאת קיימים עוד לא מעט מקדמי הגנה בשוק שרציתי לנסות אבל כדי שהפוסט ייצא כבר לאור החלטתי לעצור פה :)  אני מקווה שבעתיד עוד ייצא לי להתנסות במקדם ההגנה של קיהל’ס ששמעתי עליו המון המלצות, מקדם ההגנה במהדורה המעודכנת של שאנל (על הקודם כתבתי כאן) ומקדם ההגנה של וישי שגם עליו קראתי לא מעט.

אשמח לשמוע מכן בתגובות האם ניסיתן ואהבתן את אחד המוצרים שהוזכרו בפוסט והאם יש לכן המלצות נוספות למקדמי הגנה נוספים.

 

המשך קיץ נעים ומהנה ואל תשכחו להישאר חכמות בשמש! ♥

כדאי לכן גם לעקוב אחר חשבון האינסטגרם שלי ודף הפייסבוק של הבלוג, שם אני משתפת בחוויות, רכישות ועדכונים על מבצעים ומוצרים חדשים שרק הושקו, וגם מעלה פעילויות כיפיות בהן אני מגרילה מוצרי איפור וטיפוח שווים ♥

אם תרצו לקבל עדכון לתיבת המייל שלכן כשמתפרסם פוסט חדש בבלוג או הגרלה חדשה הקליקו כאן.

 

*רוב המוצרים בפוסט נשלחו לשם הסקירה המיוחדת, מלבד אותם אלו שציינתי כי נרכשו.

שתפו את הפוסט:

13 תגובות

 1. הנושא קרוב לליבי בעיקר בשנתיים האחרונות. לפני כן לא הקפדתי, אבל עכשיו מורחת את הפנים לפני המייקאפ יום יום גם בחורף, ועכשיו בקיץ גם בזרועות ובמחשוף.
  פתאום לא מתחשק לי זרועות שחומות וגוף לבן…
  אוון נוח ואהוב עלי ביותר – כמוך בדיוק.
  קניתי לפני זמן מה את הג’ל השקוף של קרליין אבל כמום – לא נמשכת להשתמש בו – התחושה הסיליקונית מוזרה לי.
  משערת שאשתמש בו לזרועות כשייגמר לי התחליב הנוכחי של גרנייה מקדם הגנה 20 שמשמש אותי לכך ואהוב עלי למטרה זו.
  לדר פישר אני לא מתקרבת כבר שנים כי מוצרי ההגנה שלהם מרגישים לי חריפים – לפחות הליין הרגיל שלהם.
  אני כל כך שמחה שהתחלתי להקפיד כי בעבר התחילו לי כתמים ועכשיו אני מרגישה שהתהליך נעצר לחלוטין לשמחתי

  • אני יודעת ושמחה שהנושא קרוב לליבך. לשמחתי זכיתי להרצאות בנושא ההגנה מהשמש עוד בגיל 20 כשעבדתי בבית מלון באילת ומאז התחלתי להקפיד על נושא המריחה, בשנים האחרונות התחלתי להקפיד אף יותר.
   כן..זה קשה לשמור על האיזון, גוון העור שלי בפנים הרבה יותר בהיר מהגוף..וצריך לקחת זאת גם בחשבון בבחירת המייק אפ, אבל תודה לאל שקיים הברונזר :)
   אוון פשוט מצוין! אני מתכוונת לרכוש את האריזה השניה בקרוב לכשזה יסתיים סופית, ואגב כרגע נתקלתי בו במבצע של 70 שקלים בלבד בסופר פארם.
   כן, אני לא בטוחה בכלל לגבי השקופים הללו, אבל נחכה עד שיסתיימו לי האחרים ואולי בחורף אסתגל אליהם יותר, או שלא..צריך לבדוק..
   גם אני לא נגעתי בד”ר פישר כבר שנים. אבל שירי בתגובות המליצה על אחד ממוצריהם בחום ואני סומכת על דעתה, אז אולי שווה לבדוק בהזדמנות.
   אני מאוד שמחה בשבילך שאת מקפידה ושומרת על עורך כי זה נושא סופר חשוב. אני מוצאת את עצמי מעירה לא מעט פעמים לחברות שפחות מקפידות בעיקר כשאנחנו בים או בבריכה..ומתחילה לזהות בתוכי את אותו הקול של אמא שלי אומר לי זאת לראשונה לפני הרבה מאוד שנים…אנחנו ממש נהיות דומות להן עם השנים..LOL…

 2. פוסט נהדר ואינפורמטיבי והצילומים נהדרים ומושקעים, תענוג לקרוא את הפוסטים שלך כמו תמיד :-) גם אני אוהבת הכי פה את התחליב של אוון, הוא נהדר! בכלל יש לאוון מוצרים טובים, המים הטרמליים שלהם תדיר אצלי בתיק לרענון במשך ימי הקיץ החמים, כמו כן מאוד אוהבת את קרם הלחות הקליל Hydrance Optimale Legere עם הגנה spf20, מתאים במיוחד לתקופה החמה עכשיו ותכשירי הניקוי שלהם לפנים מעולים. יש לי המלצה לעוד תכשיר הגנה לחותי מעולה של Caudalie שנקרא POLYPHENOL C15
  Broad Spectrum SPF20 Anti-Wrinkle Protect Fluid אחד הטובים שניסיתי. שמתי לב שהאיפור מחזיק מעליו שעות ארוכות כאילו שיש לו תכונות של פריימר נהדר והוא די קליל יחסית ללחות עם מקדם הגנה ובנוסף יש בו כל מיני מרכיבים שתורמים לאנטי אייג’ינג אממה הוא לא חי טוב עם כל סרום, סרומים מסויימים שהנחתי תחתיו גרמו ל”גולגולים” מעצבנים….האמת מעדיפה להניח אותו בלי כלום מתחתיו. מאוד אהבתי את הלונגי הכחול, הכוס היפה, הכובע המהמם וכל מה שמסביב (בקיצור אהבתי הכל :) וכמובן את השחיין השווה שלך מהציור שהחזיר אותי לאחור לפוסט הכחול הנפלא מהעבר. נהדרת את !

  • אחרי שכתבתי את התגובה שמתי לב שהמילה נהדר והטיותיה חוזרים לא מעט….:-) מה לעשות שהכל נ ה ד ר פה…:)

   • איזה כיף שאת כאן לידיה אהובה! התגעגעתי מאוד ומצטערת שלקח זמן להגיב, בקרוב תראי במה הייתי עסוקה כל כך ;) תודה רבה על כל המחמאות ועל ההמלצות. אין עלייך! ♥♥♥
    אני גם מאוד אוהבת את אוון וכרגע אני משתמשת בקרם הלחות Fluide matifiant שלהם.
    סיקרנת אותי לגבי תכשיר ההגנה של Caudalie, אבדוק אם אפשר להזמין אותו אונליין.
    איזה כיף לשמוע שאהבת! כן, אני אוהבת שרעיונות מפוסטים שלי שבים להדהד כל הזמן וזה נחמד ששמים לב, נהדרת את בעצמך! שתהיה לך שבת מקסימה יפתי :*

 3. היי! אכן התחליב של אוון מצוין וקניתי אותו אחרי המלצה של מורן טרסוב המהמת.
  יש לי המלצה לקרם הגנה מצוין של סבוקלם שמיועד לעור רגיש, הוא נעים על העור נספג במהירות ולא משאיר תחושה דביקה, לא ניסיתי מתחת למיקאפ אבל לפי המרקם נראה לי שהוא יהיה מצוין.

  • אשמח לקבל המלצות לקרם הגנה שמתאים לגוף, ביתי בהירה מאד ותמיד תופסת אדמומיות כשנחשפת לשמש גם אחרי שהיא מתמרחת בכמויות נדיבות של קרם הגנה.

   • תודה רבה על ההמלצה מיכל ונעים להכיר! שמעתי על קרם ההגנה של סבוקלם אך טרם יצא לי לנסותו.
    לגבי קרם הגנה לגוף: בניגוד לקרם פנים אני דווקא הרבה פחות סלקטיבית ולא חושבת שצריך להשקיע סכומים גבוהים או ללכת על מותג מסוים. לא מדובר על קרם שצריך להיות מתחת לאיפור או על עור בעייתי, כתמים וכו’, ולכן לא נכנסתי לזה אפילו בפוסט. לדעתי כדאי שיהיו בו את מרכיבי ההגנה שציינתי ושהבקבוק יהיה נוח לנשיאה ולשימוש כדי שאנשים לא יתעצלו להשתמש בו. ואם הבת שלך תופסת אדמומיות למרות שימוש רב בקרם הגנה אז אולי כדאי להתייעץ עם רופא עור ולראות מה הוא מציע. כרגע אני משתמשת בקרם ההגנה לגוף של אוון מאותה סדרת ההגנה, אבל באמת שלא מצאתי הבדל מסוים בינו לבין קרמי הגנה אחרים שהיו לי. אם אראה שיש ביקוש אולי אקדיש לנושא גם פוסט בקיץ הבא :)

 4. Pingback: קלרינס ‹ מתוקתקת – בלוג איפור, טיפוח ולייף סטייל

 5. Pingback: מתוקתקת - חמאת השיאה של ל'אוקסיטן וחגיגות יום האישה

 6. Pingback: מתוקתקת - מה חדש במאק לסתיו-חורף mac fall winter 2016

  • טרם יצא לי לנסות את קרם ההגנה שלהם למען האמת. אגב, הפוסט הזה נכתב לפני שלוש שנים ואני עדיין ממשיכה להשתמש במקדם ההגנה של אוון. רכשתי אותו כבר מאז פעמים מאז

תגובות, שאלות והתייעצויות

5729a4c5989ce1f807dbe78d59b3a353