שתפו את הפוסט:

אחרי שנתיים שבמהלכן הצלחתי לחמוק בגבורה מהקורונה גם אני נכנסתי לסטטיסטיקה של החיוביים לקורונה. לשמחתי לא נפגעתי קשה אבל לקראת סוף הבידוד החלטתי שאני רוצה לשתף את כל מי ש”זוכה” לגלות שהוא חיובי בתחושות שלי בזמן הקורונה ובדברים שעזרו לי לעבור אותה יחסית בקלות. קחו בחשבון שכל מה שאני כותבת בפוסט זו דעתי וחווייתי האישית וזה לא מחליף דעת רופא או מומחה בתחום.

 

איך זה התחיל ומה הרגשתי במהלך המחלה וימי הבידוד?

בהתחלה הייתי בטוחה שהתקררתי, חזרתי ערב אחד הביתה ובדרך התחיל להיות לי קר… בבית הדלקתי את החימום ונכנסתי להתקלח במים חמים. שתיתי כמה כוסות תה עם ג’ינג’ר, מקלות קינמון ולימון, אבל רק הלך ונעשה לי יותר ויותר קר.

תה ג'ינג'ר וקינמון, קורונה, בידוד, תסמינים, טיפול, בדיקה, בלוג, חוויות, המלצות, תרופות, ויטמינים, טיפול טבעי, מחלימים, מחלים מקורונה, החלמה מקורונה, בריאות

 

 

יום 1 – טרום הבדיקה

קמה בסביבות 7 בבוקר, הרגשתי יחסית בסדר…קצת חלשה וגם קצת כאב ראש. לרגע לא חשבתי שיש לי קורונה… דבר אחד אני זוכרת שהיה שונה ובדיעבד אני חושבת שזה מה שסימן את נחיתתו של הנגיף…היתה לי הרגשה מוזרה בעיניים…מעין נפיחות ותחושת לחץ בעיניים…אבל חיצונית לא ראו שום דבר. בחרתי באופציה של לעבוד מהבית כבר כמה ימים קודם לכן ובגלל שלמחרת הייתי אמורה ללכת להופעה ורציתי לוודא שהכל בסדר. ניגשתי לאחר כמה שעות לעשות בדיקת PCR לקורונה. בטוחה שהתוצאה תגיע שלילית.

 

יום 2 – עדיין בטוחה שזו התקררות רגילה

קמתי אופטימית יחסית אבל ככל שהתארך היום הבנתי שאני לא במצב ללכת להופעה שהייתי מתוכננת ללכת אליה יחד עם חברה והצעתי לה שנבטל ונעביר למישהו אחר את הכרטיסים. היה לי קר כל הזמן והתחלתי לאבד את הקול. מדדתי חום והוא היה יחסית תקין (וגם באופן כללי לא סבלתי מחום לאורך כל התקופה).

נשארתי בבית וממש לאחר כמה שעות התקבל סמס עם תוצאת בדיקת הקורונה שלי והיא – חיובית. קפצתי בבהלה…והאמת היא שהייתי בטוחה שזו טעות. פתאום קולטת שמהרגע הזה אני סגורה בבית עד לתום הבידוד.

 

יום 3 – בהגדרת מאומתת לפי החוק

קמתי בלי קול, מרגישה יחסית חולה, אבל ללא כאבים חזקים. בנוסף הרגשתי לחץ בחזה…לא משהו שמפריע לתפקוד ולנשימה סדירה…אבל משהו מציק.

זכרתי שקראתי באיזה שהוא מקום על טיפולים טבעיים שמחזקים את הגוף ועוזרים לצאת מהמחלה בקלות והחלטתי שאני הולכת על זה. התחלתי להשתמש בתוספים שהביאו לי לפתח הדלת. התחלתי לקבל מלא טלפונים וסמסים מהרשויות – המשטרה שהודיעה לי כמה פעמים שאני בבידוד, הבוט המשעשע של משרד הבריאות, התקשרו פעמיים מקופת החולים ואפילו מעיריית תל אביב התקשרו לשאול אם הכל בסדר ואם אני צריכה משהו.

קורונה, בידוד, תסמינים, טיפול, בדיקה, בלוג, חוויות, המלצות, תרופות, ויטמינים, טיפול טבעי, מחלימים, מחלים מקורונה, החלמה מקורונה, בריאות

יום 4 – משתפר לרגע…

מרגישה קצת יותר טוב, אפילו התחלתי לנקות ולארגן את הבית אבל מידי פעם הרגשתי עייפות אז התיישבתי בין לבין לנוח. עדיין בטוחה שזו טעות וביקשתי מחברה שתשים לי ליד הדלת בדיקת קורונה ביתית סתם מתוך הסקרנות. התוצאה שהתקבלה היתה חיובית…

בדיקת קורונה, קורונה, בידוד, תסמינים, טיפול, בדיקה, בלוג, חוויות, המלצות, תרופות, ויטמינים, טיפול טבעי, מחלימים, מחלים מקורונה, החלמה מקורונה, בריאות
חיובית גם בבדיקת אנטיגן ביתית

 

יום 5 – הקאמבק

דווקא כשכבר חשבתי שזה מאחוריי פתאום הרגשתי מצוננת ושוב חלשה…אחרי כמה שעות קלטתי שאני לא מריחה את התה האהוב עליי. הייתי בהלם. קמתי בלחץ והתחלתי להריח כל דבר שנקרה בדרכי…חלק הצלחתי להריח ולחלק היה ריח מאוד חלש. בערב גיליתי שאני לא מריחה כלום.

 

יום 6-10 – שלושה חושים מתפקדים מתוך חמישה

התחלתי להרגיש יותר טוב, אבל חוש הריח נעלם לגמרי וגם הטעמים התחילו להשתנות  :(

 

תום הבידוד

אני יצאתי מהבידוד רק אחרי עשרה ימים. ממש כשסיימתי אותו החליטו לקצר את הימים ל-7 ואחר כך אפילו ל-5. היה לי חשוב לפרט לכם את זה לפי ימים כי לדעתי ההחלמה מהמחלה הזו אורכת יותר זמן מהחלמה מהתקררות רגילה.

 

אז איך טיפלתי בעצמי במהלך הקורונה? (ושוב אני מדגישה שאין מדובר בהמלצות רפואיות אלא בבחירה שלי על גופי).

קורונה, בידוד, תסמינים, טיפול, בדיקה, בלוג, חוויות, המלצות, תרופות, ויטמינים, טיפול טבעי, מחלימים, מחלים מקורונה, החלמה מקורונה, בריאות
ויטמינים מן הטבע – תמונה שצילמתי לבלוג באביב 2018

קראתי המון המון על ריפוי טבעי, הרבה לפני שנדבקתי וברגע שגיליתי שאני חיובית לקורונה החלטתי ללכת על הנושא הזה.

רוב ההמלצות בתחום הרפואה הטבעית אומרות – ליטול מידי יום ויטמין די, ויטמין סי ואבץ. זה בדיוק מה שעשיתי. לא לקחתי כדור כימי אחד במהלך כל התקופה הזו (כשאני אומרת כימי אני מתכוונת לאקמול/דקסמול וחבריו).

דבר נוסף שקראתי שכדאי לעשות זה לאכול בריא, לישון טוב ולתת לגוף מנוחה בכל פעם שהוא מבקש את זה.

שתיתי המון נוזלים, מים בטמפרטורת החדר, תה ומרקים.

מקלחות חמות עם סבוני גוף מפנקים, תמיד עשו לי טוב.

תרגילי נשימה ורגיעה שמצאתי ביוטיוב או זכרתי מאימוני היוגה.

האזנתי למוסיקה מרגיעה ומוסיקה בעלת יכולות של ריפוי. חפשו ביוטיוב “מוסיקה מרפאה”.

השתדלתי לצחוק המון, לצפות בתכנים מצחיקים ולהימנע כמה שיותר מחדשות (וזו המלצה חמה לכל ימי השנה).

מידי בוקר קמתי והסתכלתי במראה ואמרתי תודה שאני מחלימה מיום ליום, תודה שהחולי קל, תודה למערכת החיסונית שלי שבדיוק עכשיו הגיע רגע המבחן שלה וכמה שזה חשוב לחזק אותה כל הזמן – לאכול בריא, לעשות פעילות ספורטיבית, להימנע מכימיקלים ומעישון.

פוסט קורונה – ההחלמה לאחר היציאה הבידוד – למעשה התקופה של עכשיו

יציאה מבידוד, קורונה
המקום הראשון שהלכתי אליו כשיצאתי מהבידוד

ביום שיצאתי מהבידוד הרגשתי שזהו, זה מאחוריי…אבל לאחר כמה שעות התחלתי להרגיש זרמים מציפים את גופי וכנ”ל למחרת…נלחצתי…חזרתי הביתה מוקדם, התקלחתי וחזרתי למיטה והבנתי שזה כנראה הולך להיות תהליך של החלמה…השיעול המשיך והחלטתי לדחות את החזרה שלי לסטודיו שבו אני מתאמנת.

ידעתי שעכשו מגיע לגוף שלי להתפנק ולקבל את הטיפול הטבעי הכי טוב ולכן הזמנתי תור ברפואה משלימה -דיקור סיני, שיאצו, עיסוי רפואי ועוד.

בנוסף אני משתדלת לאכול כמה שיותר פירות וירקות, נוטלת עדיין את תוספי התזונה, ומשתדלת להיות בשמש.

לאנשים יש נטייה קצת לחשוש ממי שרק יצא מבידוד…קחו את זה בחשבון והשתדלו לא להיעלב…אני לקחתי עוד כמה ימים כדי לעשות סידורים ולנשום אוויר צח עד שחזרתי אט אט להיפגש שוב עם אנשים.

אני לא ממליצה בכלל להידבק ולהשתדל לעבור את הגל הזה בלי חולי, אבל מודה שיש משהו משחרר בזה שאתה כבר “אחרי”. כבר לא מלחיצה אותי כל ידיעה על חולה מאומת בסביבתי ואני פחות חוששת להיפגש עם הוריי.

אני עדיין סובלת כרגע מלחץ בחזה ומנסה לטפל בזה בכל דרך אפשרית.

 

 

איבוד חוש הריח – הנושא הכי כאוב מבחינתי – ותודה לאל שהוא חזר לי במלואו. 

זה היה טראומטי, אין לתאר אפילו כמה. הרגע הזה שלקחתי כמה בשמים ביד ולא הצלחתי להריח אותם היה הרגע ששבר אותי. נכנסתי לאובססיה והתחלתי לקרוא על כל דבר בתחום שיכול להוציא אותי מזה. אז בהרבה מקומות בארץ ובחו”ל המליצו על אימון ריח, פשוט לקחת דברים ולשאוף אותם מספר פעמים ביום עד שהריח יתחיל לחזור, אבל לא קרה כלום במשך כמה ימים וזה היה פשוט מייאש. לא הרחתי אפילו את הבישולים של המרק, את האנטי פסטי בתנור, את החביתה נשרפת, את התה האהוב עליי, את הסבונים, את השמפו במקלחת, את קרם הגוף ואפילו לא את האקונומיקה.

היו כמה דברים שחזרתי לנסות ולהריח באובסיביות באופן קבוע: חומץ, חמאת בוטנים, שמן עץ התה, שמן קוקוס ואת הבשמים הכי חזקים אצלי באוסף, כולל אלו שאני לא ממש אוהבת. בהתחלה, לפני שחוש הריח הלך לגמרי את חלקם עוד הרחתי. יום למחרת כאמור לא הרחתי כלום. אחרי 3-4 ימים של ייאוש ועצב, ואחרי התעקשות של להריח דברים בכוח, פתאום זה קרה…פתאום התחלתי לזהות את הניחוח של הטום פורד בבקבוק הזהב. זה היה חלש, אבל הרחתי משהו…לקחתי את שאר הבשמים וכלום…אחרי חצי יום התחלתי לזהות קצת את הריח של שמן עץ התה. קפצתי מרוב אושר. מיום ליום הריח התחיל לחזור בהדרגה ופשוט התעקשתי עליו, הסנפתי כל דבר וכשהגעתי לאחר כמה ימים לטיפול של הדיקור הסיני, ביקשתי ממהמדקר “שיתקן” אותי, הוא הפעיל את הקסמים שלו והכניס כמה מחטים לצידי האף, למצח, ליד ימין ולרגליים. ביום למחרת פתאום הרגשתי שאני מריחה הכל. בין אם זה פסיכולוגי ובין אם לא, זה עבד וזה היה מדהים ואני מודה על זה בכל יום. חוש הטעם אגב לא אבד, אבל הטעמים כאמור קצת השתנו ועם הזמן התאזנו בחזרה.

טום פורד – בלאק אורכיד פרפיום – הניחוח הראשון שזיהיתי אחרי כמה ימים ללא חוש ריח בכלל

על האהבה שלי לבשמים וניחוחות תוכלו לקרוא בפוסטים הבאים >> 

 

 

 

המלצה למי שרק נכנס לכל הסיפור הזה (ושלא נדע, חמסה חמסה) 

ממש כשהתחילה לי הקורונה אני זוכרת שנתקלתי ביוטיוב בסרטון מאחד מערוצי החדשות בארה”ב ושם אחד הרופאים אמר שבעידן של כרגע, בכל פעם שאתם מרגישים לא טוב, הדבר הראשון שאתם צריכים להסיק זה שאולי מדובר כאן בקורונה. ברגע שמתחילים לכם התסמינים אני ממליצה לשמור על מרחק מהסובבים, גם כדי לא להדביק אותם וגם כדי להכניס כמה שפחות אנשים לסאגת הבדיקות והבידודים.

בנוסף אני ממליצה ללכת להיבדק בבדיקת PCR ברגע שמופיעים ממש התסמינים הראשונים: התקררות, צינון, שיעול, חולשה, ואם התוצאה לא מגיעה תוך יומיים לכו להיבדק שוב וזה כדי שהבידוד יהיה כמה שיותר קצר.

בררו כבר מהרגע שקיבלתם תוצאה חיובית באיזה תאריך אתם אמורים להשתחרר מהבידוד ודאגו לתאם תור טלפוני עם רופא המרפאה באותו היום על הבוקר. ללא שחרור של רופא אתם לא זכאים לצאת מהבידוד וזה שלב מאוד חשוב. *עדכון – הבנתי שכרגע אין צורך בשחרור של רופא…אבל במידה וההנחיה שוב תשתנה…אז כדאי להיות מתוכננים.

אתם תצטרכו שאנשים יביאו לכם דברים, או יקנו לכם דברים וישימו לכם ליד הדלת. מומלץ להיות מאוד מדויקים במה שאתם מבקשים ואפילו לשלוח תמונות, כי מסתבר שאנשים לא קוראי מחשבות (היי נועה :).

לחשוב חיובי ואופטימי ולא להילחץ מכל מיני סיפורים של אנשים בקבוצות פייסבוק על תסמיני קורונה ארוכים וקשים. תחשבו שהכל יהיה בסדר אתכם ושתחלימו מהר ובאופן מלא.

מכיוון שאנחנו בגל אינטנסיבי ואנשים פשוט נדבקים אחד אחרי השני, הייתי דואגת לברר על אופן הטיפול המלא כבר מראש ואף רוכשת את התוספים במחיר הרבה יותר זול באייהרב מאשר הסכום ששילמתי עליהם בארץ וברגע האחרון:

ויטמין די – אחד הויטמינים החשובים בכל מה שקשור לבריאות העצמות, הגנה על מערכת הנשימה ועוד

אני מזמינה מאייהרב ויטמין די של חברת NOW בהמלצת הנטורופת שלי והוא יוצא לי פחות מ 20 ש”ח. קישור לרכישה >>

ויטמין סי ליפוזומלי – ויטמין סי נוזלי עשוי בטכנולוגיה מתקדמת שמטרתה להגביר את ספיגתו בגוף. הרבה ממליצים על אקוסאפ הישראלי שעולה קרוב ל-200 שקלים. מוצר כזה עדיף להזמין מחו”ל רק בתקופת החורף כי הוא דורש הובלה בקירור. באייהרב מצאתי ויטמין סי ליפוזומלי שיש עליו הרבה המלצות (לא ניסיתי) ב-60 ש”ח. קישור >>

אבץ – מינרל שנועד לשפר את מערכת החיסון, הרבה אומרים שהוא גם זה שמסייע בהחזרת הטעם והריח בתהליך ההחלמה – אני נטלתי מינון של 50 מ”ג של חברת סולגאר, שעולה בארץ בערך 80 שקלים ובאייהרב פחות מ 30 ש”ח. קישור >>

כשיצאתי מהבידוד קניתי גם שטיפת מי מלח להקלה על הגודש באף מהסופר פארם. לא הכרתי את המוצר הזה עד כה ומסתבר שהוא מנקה את פנים האף בעדינות ומסייע במצבי אלרגיה (כדאי לצפות בסרטון ההדגמה שלו קודם ולהחליט אם אתם מסוגלים לבצע תהליך כזה לעצמכם). הספקתי להשתמש בו פעם אחת וכבר לא היה לי צורך בו. בדיעבד היה יכול לעזור לי יותר בימים 5-10. היתרון הוא שאין בו כימיקלים נוספים מלבד המלח ובשונה מתרסיסים כימיים מוכנים שנמצאים על המדף.

אם אתם קונים מאייהרב מוזמנים להשתמש בקוד קופון ההנחה שלי בקנייתכם הראשונה:   VUY228

*הערה – האבץ עשוי לגרום לבחילות ולכן כדאי לשקול לקחת אותו אחרי האוכל.

 

 

תרופות סבתא שהמליצו לי עליהן וניסיתי :)

לחתוך בצלים לבנים לשתי חתיכות ולהניח ליד המיטה – יש הטוענים שזה מרחיק נגיפים ומקל על דרכי הנשימה.

לעסתי גרגרי לבונה שאמורים להקל על החולי ולזרז החלמה – טעם נוראי…ממליצה לנסות להשיג את גרסת השמן שטרם ניסיתי.

אכלתי שום טרי…ואף הוספתי שום לתה. אני מאמינה בשום כאנטיביוטיקה מן הטבע כבר שנים רבות.

כמובן ששתיתי המון המון תה, אני גם ככה שותה מלא תה אז זו לא היתה הבעיה. רק שנמאס לי די מהר לשתות תה עם קינמון, ג’ינג’ר ולימון…מה גם שכשאיבדתי את חוש הריח גם הטעם של הקינמון הפך למוזר.

אכילה מרובה של פירות וירקות עשירים בויטמין סי.

 

תרופות סבתא שהמליצו לי עליהן ולא ניסיתי – 

שמן אורגנו – למרוח על הגרון, או לטפטף כמה טיפות לכוס מים ולשתות.

שמן זרעי אשכוליות/שמן אקליפטוס לימוני – כנ”ל.

שמן לבונה – בדיוק השבוע קניתי כדי למרוח על דרכי הנשימה. טרם ניסיתי.

לשתות מיץ עשב חיטה.

לשתות תה שיבא – מסוג הדברים שקשה להשיג כשאתה בבידוד.

לעשות  ניקוי רעלים במשך 5 ימים מרגע ההחלמה – מתכננת לעשות “דיטוקס” בקרוב.

 

 

ולסיום קבלו את המתכון שלי למרק כתום מחזק וטעים עם מלא ג’ינג’ר, שום וכורכום – 

מרכיבים:

3 בטטות

3 גזרים

2 בצלים לבנים

ראש שום

ג’ינג’ר

פלפל חריף למי שאוהב

כפית כורכום

מלח ופלפל לפי הטעם

שמן זית

עשבי תיבול לפי טעמכם – כוסברה/פטרוזיליה/כרישה/בצל ירוק/עירית

לימון לפי הטעם

 

הכנה:

לחתוך את הבצלים ולטגן קלות על אש נמוכה בסיר עם מעט שמן זית.

בינתיים לקלוף את הבטטות והגזרים ולחתוך לקוביות, להוסיף לסיר.

לקלוף ולקצוץ את השום ולהוסיף לסיר (אני מעדיפה להוסיף אותו לסיר בשלב הזה ולא בהתחלה כי ככה הוא לא נשרף)

להוסיף ג’ינג’ר קצוץ, כורכום, מלח, פלפל ולערבב.

להוסיף שליש כוס מים ולבשל כעשר דקות תוך כדי ערבוב. ברגע שהכל הופך לתבשיל ריחני וטעים, הוסיפו מים עד כיסוי מלא פלוס 3 ס”מ גובה. ברגע שהכל רותח, הנמיכו את האש וכסו את הסיר למשך חצי שעה נוספת.

 

הערות

את הפלפל החריף אפשר להוסיף בכל שלב. את עשבי התיבול כדאי להוסיף לקראת הסוף כדי שישמרו על צבעם הירוק וטעמם הטרי.

אפשר לטחון את המרק בבלנדר – אני ממליצה לא לטחון את הכל עד הסוף ולהשאיר כמה ירקות שלמים, זה הופך את המרק להרבה יותר עשיר וממלא בעיניי.

ברגע שאתם מוזגים לעצמכם את המרק לקערה, מומלץ לסחוט חצי לימון פנימה, במיוחד בזמן החולי.

 

בתיאבון ושתמיד תהיו לי בריאים. 

ממני, המחלימה. 

 

 

מוזמנים לכתוב כאן בתגובות איך עברו עליכם ימי המחלה ואיך התמודדתם איתה כדי שנוכל לעזור לכל מי שמתמודד כרגע עם התקופה הזו. 

 

אם אתם כבר פה, מוזמנים להצטרף אליי גם בפייסבוק ובאינסטגרם ולבוא להגיד שלום.

אפשר גם להירשם לקבלת עדכונים במייל כאן:

עקבו אחרי הבלוג באמצעות המייל

*ניתן לבטל את ההרשמה בכל עת

שתפו את הפוסט:

1 Comment

  1. תודה לאל שיצאת מזה ואת בטוב ❤ גם אני הייתי בבידוד ולשמחתי היה קצר יותר. יופי של עצות נתת פה ❣ משתפת אותך ואת הקוראים איך אני טיפלתי בעצמי באופן טבעי. במשך 5 ימים כל יום 3 פעמים ביום 3-4 טיפות של שמן אורגנו פראי בתוך כוס מים/תה. ויטמין D עוצמתי (מינון גבוה פעם ביום בבוקר), תוסף אחד של צמח המורינגה פעם עד פעמיים ביום, המון חליטות חמות של ג’ינג’ר ולימון טריים עם קינמון ודבש “מנוקה”. תה ירוק ולבן פעמיים ביום. בימים הראשונים מיץ לימון טרי מעורבב עם ג’ינג’ר טרי חתוך פיצי, שום כתוש טרי ודבש לשים בצנצנת סגורה במקרר ולקחת כפית עד כף כל 3 שעות (את השום לפני שמערבבים פנימה להניח בצד לאחר הכתישה ל 10 דקות כדי שהאליצין החומר הפעיל יהיה פעיל ). מנוחה מול הטלויזיה וצפייה בתוכניות, סדרות וסרטים אהובים. אכילה של הרבה ירקות ופירות מכל הצבעים. בעיקר ירקות כתומים שעשירים בויטמין A כגון בטטות, גזרים, דלעת, פלפלים. את הבטטות צליתי בתנור או עשיתי מהן מרק עם עדשים כתומות בצל שום ותבלינים טובים, מהדלעת הכנתי תבשיל נהדר עם בצל צימוקים וקינמון ואת הפלפלים אכלתי בסלט או סתם כך מתובלים בשמן זית לימון ומלח, כמו כן הוספתי לתזונה כל יום כחופן גרעיני דלעת שעשירים מאוד באבץ. שמחה שעברתי זאת בשלום יחד עם המשפחה האהובה שלי- הילד היה א- סימפטומתי ואני ובעלי הרגשנו את זה באף הנוזל והסתום, בגרון (שיעול) ובחולשה כללית בהתחלה, איבוד חוש הריח ועמעום הטעם, מעט כאבי ראש וכו’. רק בריאות לכולנו ובתקווה שהאומיקרון יהיה הוריאנט האחרון של הקורונה שמבקר בעולם…(אשליות ??)

תגובות, שאלות והתייעצויות

5729a4c5989ce1f807dbe78d59b3a353