שתפו את הפוסט:

כיף לפתוח את עונת הפריחה עם השקת בישום חדשה ופרחונית מבית גרלן והפעם גרסה אביבית חדשה לניחוח “מון גרלן” – הרביעית בסדרת בשמי מון גרלן.

גרלן, בושם, מון גרלן, ביקורת, סקירה, Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose
Mon Guerlain Edt Bloom Of Rose

 

על בית גרלן שאהוב עליי כל כך אני כותבת כבר מספר שנים בבלוג, הנה ציטוט מתוך פוסט קודם שלי שהוקדש למותג על ההסטוריה המרתקת של גרלן: 

בית הבישום של גרלן החל את דרכו בשנת 1828 כשפייר פרנסואה פאסקל גרלן פתח את בית הבישום הראשון שלו בפריז. בשמיו התחבבו מאוד על הפריזאים ובני האצולה שהזמינו את גרלן לרקוח עבורם בשמים מיוחדים. מורשת פיתוח הבשמים של גרלן עברה בתוך המשפחה מדור לדור, במהלכם יוצרו מאות בשמים, כולל הבושם האייקוני “שאלימר” משנת 1925.

בשנות התשעים הפך המותג לחלק מקונצרן היוקרה LVMH כשז’אן פול גרלן, בן הדור הרביעי של המשפחה המשיך להוביל את פיתוח הבשמים. מאוחר יותר העביר את הידע וסודות הפיתוח של המשפחה לאמן הבישום טיירי ואסר שמשמש כאמן בישום הבית עד היום.

גרלן הוא אחד ממותגי הבישום היחידים בעולם שמרכיבי בשמיו מיוצרים בתוך הבית, ולא מגיעים בהזמנה מספקים חיצוניים וזאת על מנת לאפשר בקרת איכות גבוהה מאוד. בשמיהם נחשבים נשים, חושניים, מתובלים לרוב ועמידים מאוד, הם מורכבים מתמציות וצמחים יקרים כמו פצ’ולי וסיגליות. בהמשך הדרך בגרלן יצרו ופיתחו מוצרי איפור וטיפוח חדשניים שמחוברים מאוד גם לעולם האופנה. העיצובים טרנדיים ומושקעים עד לפרט הכי קטן והפורמולות משלבות חומרי גלם איכותיים.

 

 

סדרת מון גרלן

סדרת “מון גרלן” הושקה לראשונה ב 2017 כשטיירי ואסר יצר את הניחוח הראשון כמחווה לנשיות בת ימינו, חזקה, חושנית וחופשיה. ניסיתי את כל בשמי הסדרה ואני חייבת לציין שזה מרתק לעמוד בכל פעם מחדש על ההבדלים והמחשבה שעומדת מאחורי כל פרשנות נוספת לניחוח הזה.

גרלן, בושם, מון גרלן, ביקורת, סקירה, Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose

בוא נדבר רגע על העיצוב שנשאר זהה במהלך כל הסדרות, מלבד צבעו המשתנה של הסרט על צוואר הבקבוק המעיד על תמהיל הבושם. עיצוב הבקבוק הינו גירסה מחודשת של הבקבוק האייקוני Quadrilobe משנת 1908, פרי דמיונו של גבריאל גרלן (בן הדור השני) שנוצר מחתיכת זכוכית אחת ונושא ארבעה עלי תלתן בראשו. הקווים הנקיים והמקומרים של הבקבוק מאפשרים לאור לחדור דרך הזכוכית וליצור הרמוניה בין ניגודים שמדגישה את הנוזל הורדרד. את תהליך יצירת הבקבוק תוכלו לראות בסרטון הזה.

גרלן, בושם, מון גרלן, ביקורת, סקירה, Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose
גירסה מחודשת של הבקבוק האייקוני Quadrilobe משנת 1908

את מסע הפרסום לניחוח “מון גרלן” נבחרה להוביל הבמאית והכוכבת ההוליוודית אנג’לינה ג’ולי היפיפיה. הקשר שלה למותג קשור לזכרונות ילדותה בבית אימה שאהבה פודרה מיוחדת של גרלן בניחוח פרחי איריס וסיגליות ושמרה עליה כחפץ יקר. ג’ולי מייצגת אישה מודרנית בעלת חלומות, תשוקות, אהבות, מחויבות, כוח וחופש כפי שמשתקף בסרטון הקמפיין שצולם בביתה שבפרובאנס, שם גם נקצר הלבנדר הייחודי שמהווה את לב הבושם. אגב את כל רווחיה מהקמפיין הראשון בחרה לתרום ג’ולי לצדקה.

 

הגרסאות:

Mon Guerlain Eau de Parfume – 2017  (וניל, עצי ארומטי)

את השראתו ליצירת הבושם הראשון שאב ואסר מז’אק גרלן שנהג לומר: “אנחנו תמיד יוצרים ניחוחות עבור נשים שאנחנו מעריצים”. הניחוח בעל נוכחות אוריינטלית חושנית ותווים בולטים של וניל, יסמין ולבנדר.

2018 – Mon Guerlain Eau de Parfume Florale (פרחוני, פודרתי ארומטי)

הפעם חבר טיירי ואסר לרוקחת הבשמים דלפין ג’ולק ויחד יצרו ניחוח חדש, רענן ומעודן יותר בהשראת עלי הכותרת של פרחים הנפתחים עם טל הבוקר. לצד זאת בחרו להדגיש את ניחוח היסמין המהווה חלק בלתי נפרד מהזהות של גרלן.

2018 – Mon Guerlain Eau de Toilette (הדרי, פרחוני, פודרתי)

בהמשך אותה השנה טיירי ואסר בשיתוף דלפין ג’ולק יצרו ניחוח שלישי ורענן יותר ובו העצימו את תווי המנדרינה לצד עלי לבנדר, תווי יסמין ערבי ווניל מטהיטי כפי שניתן לראות בסרטון.

 

 

 

 Mon Guerlain Edt Bloom Of Rose – 2019

הדרי, פרחוני, פרשי ספייסי

גרלן, בושם, מון גרלן, ביקורת, סקירה, Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose
Let yourself bloom

הניחוח החדש והרביעי בסדרה “מון גרלן בלום אוף רוז א.ד.ט” הושק ממש החודש בצרפת ונחת ראשית בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי. טיירי ואסר בשיתוף דלפין ז’לק יצרו גרסת או דה טואלט נוספת לסדרת מון גרלן אך שונה מקודמתה שהושקה לפני כחצי שנה.

הניחוח שומר על המבנה הראשוני של המון גרלן שמכיל את הרביעיה: לבנדר קרלה, יסמין ערבי, וניל מטהיטי ואלגום אוסטרלי, בתוספת שני חומרי גלם שאהובים מאוד על אמן הבישום של גרלן: נרולי וורד בולגרי.

גרלן, בושם, מון גרלן, ביקורת, סקירה, Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose

בעיני ואסר הורד הבולגרי מביא איתו את הצבע והמרקם של נשיות ממומשת לתרכובת. זהו פרח שמח, רענן ופירותי שמכיל גם תמימות וגם בגרות. הורד גם מהווה חלק בלתי נפרד מחתימת הריח המוכרת והבלעדית של בשמי גרלן וכעת הוא זוכה למקומו הראוי ביצירה החדשה של מון גרלן: “Bloom of Rose”.

הנרולי לדברי דלפין ז’לק מוסיף פואטיקה וברק לתרכובת, רעננות פרחונית המזכירה את הטוהר של פריחת התפוז שנקטפה זה עתה וגם משתלב היטב עם היסמין הערבי של מון גרלן.

לדברי ואסר וז’לק “הבושם הוא סימן זהות אשר נוטע את השורשים שלך בהווה, תוך כדי שהוא מאפשר לך להביט אל עבר העתיד בבטחה”. בגרלן מזמינים את הנשים למצות את הרגע עד תום ולחגוג את ההנאה בלהיות עצמן ומשתמשים במשפט: “Let yourself bloom”. על פי הגרלן הניחוח החדש נועד להעצים נשיות משוחררת, מלאה בעוצמה, תעוזה ואומץ.

גרלן, בושם, מון גרלן, ביקורת, סקירה, Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose
המוזה – אנג’לינה ג’ולי בקמפיין לבושם החדש

אנג’לינה ג’ולי, הפנים של הבושם מככבת בקמפיין פרסומי חדש מאת מת’יו סזאר בו הזרקור מכוון אליה. ג’ולי מהווה מקור השראה בלתי נדלה של נשיות רבת-פנים עבור אמן הבישום של גרלן. לג’ולי קעקועים שמספרים על העבר, נוכחות המתרכזת ברגע ועיניים המתמקדות בעתיד.

גרלן, בושם, מון גרלן, ביקורת, סקירה, Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose

 

שורה תחתונה: בעיניי הבושם “מון גרלן בלום אוף רוז” הוא הניחוח הכי צעיר וקליל מבין בשמי הסדרה. הניחוח הראשון שהושק בסדרה הוא ללא ספק מאוד דומיננטי ומתובל בעוד שהחדש מרגיש נקי, רענן ופרחוני, מה שמתאים מאוד לעונת האביב והפריחה שבפתח ולחובבות הניחוחות הפרשיים והקלילים בסימן הורדים.

 

מחירים: 50 מ”ל – 77$, 100 מ”ל – 105$ בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי

 

סקירות בשמים נוספים כאן >>

 

הצטרפו אליי גם בפייסבוק ובאינסטגרם והישארו מעודכנות בכל ההשקות החדשות שאני מפרסמת בסטוריז לפני שהן מתפרסמות בבלוג.

 

* הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה עם ג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי

 

שתפו את הפוסט:

תגובות, שאלות והתייעצויות

5729a4c5989ce1f807dbe78d59b3a353