שתפו את הפוסט:

חדשות מרגשות משאנל עבורכן היום – החודש שאנל השיקו ברחבי העולם גרסה חדשה לבושם האייקוני “קוקו מדמואזל” “COCO MADEMOISELLE” משנת 2001.

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANEL

מעל ל-16 שנה עברו מאז יצרו בשאנל ניחוח מנצח, חסר תקדים וחושני בצורה בלתי צפויה ויחד עם זאת אלגנטי ויוקרתי, ולא בכדי  ה“קוקו מדמואזל” הפך לאחד הבשמים הכי נמכרים בעולם ונשאר אופנתי ומבוקש מאז ועד היום. הניחוח של הקוקו מדמואזל מורכב מתרכובות דו שכבתיות שמשלבות בין רעננות ההדרים לחושניות של הפצ’ולי בשילוב וניל, מאסק לבן, פרחים ותווים עציים. הוא נוצר עבור נשים בעלות אופי מרדני וטעם אלגנטי.

למרות שברשותי לא מעט בשמים ואני באופן קבוע מנסה ובודקת בשמים חדשים או ותיקים בחנויות ובבוטיקים, יש לי מקום שמור וחם בלב ל”קוקו מדמואזל” שמלווה אותי כבר למעלה מעשור וחצי ומזכיר לי המון חוויות בלתי נשכחות ובעקבותיו המשכתי להגדיל את אוסף בשמי השאנל שלי. הוא תמיד היה מבחינתי בושם חובה באוסף, כזה שברגע שהוא מסתיים בקבוק חדש נרכש במקומו. אני די בטוחה שרבות מכן מחזיקות בדעה דומה ולכן החלטתי להקדיש לו היום פוסט מיוחד.

 

 

 

 2018 COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum Intense

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANEL
חדש משאנל – קוקו מדמואזל אינטנס COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum Intense

הבושם החדש “COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum Intense” פורץ בהפגנתיות לעולם הבישום שהתפתח מאוד מאז השקתו של הניחוח הראשון, והוא חוזר לאמץ מחדש את הטריטוריה שלו עם הסיסמה שמלווה את הקמפיין “Coco Forever” תוך כדי שהוא נותר נאמן לתווים האוריינטלים הבולטים של הניחוח הראשון. בשאנל מגדירים את הבושם החדש כניחוח מרתק שיוצר השפעה חזקה ובלתי נשכחת ונועד לנשים שמרגישות שלמות עם עצמן ועם תשוקותיהן ותמיד שואפות ליותר.

 

 

הניחוח

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANEL
I wanted to remain close to the original formula, while giving it a whole new dimension” Olivier Polge”

על הניחוח החדש אחראי בשם הבית של שאנל בשנים האחרונות מר אוליבייה פולג’ (Olivier Polge) ובנו של ז’אק פולג’ שאחראי על היצירה הקודמות ומבחר ניחוחות נוספים ובלתי נשכחים של המותג. אוליבייה מסביר כי שאף ליצור ניחוח שקרוב מאוד לבושם הראשון ותוך כדי להעניק לו מימד חדש, עמוק יותר וממכר מתמיד. הוא חיזק את התווים החושניים והוסיף ריכוז גבוה של עלי פצ’ולי וגם תווי אמבר, טונקה ווניל ממדגסקר. עם זאת לא פגע בתחושה המרעננת שנוצרת הודות לתווים כגון תפוז סיציליאני, ברגמוט ופירות. אגב, שאנל היו הראשונים ליצור פצ’ולי מזוקק וטהור לשימושים שונים, שמאז ועד היום הפך לנפוץ מאוד בתעשיית הבישום.

מרכיבי הבושם:

תווים עליונים: ברגמוט קלבריאני, ברגמוט, תפוז סיציליאני

תווי לב: ורד, יסמין, תווים פירותים

תווי בסיס: מאסק לבן, לבדנום, וניל ממדגסקר, טונקה, פצ’ולי

 

האריזה

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANEL

עיצוב מלבני, קלאסי ונקי שנראה כמעט בדיוק כמו הקוקו מדמואזל הקלאסי, מלבד צבע המדבקה שהפכה ללבנה עם כיתוב שחור ותוספת השם של הבושם החדש בחלק התחתון שיקל עליכם לזהות אותו על המדף. חומר המכסה בעל הזכוכית המשופעת שמזוהה עם בקבוקי שאנל השתנה מעט והוא כעת מגיע בזכוכית שקופה ומבריקה לעומת הזכוכית החלבית של הבושם הראשון. כפי שכבר ציינתי פה בעבר לעיצוב המכסה של הבקבוק יש משמעות מיוחדת – צורתו נוצרה בהשראת כיכר ונדום בה ממוקם בית שאנל, כפי שניתן לראות בשרטוט הזה. כשישים שנה מאוחר יותר, בהשפעת אותה הצורה עוצב שעון ה-“Première” הראשון של שאנל.

 

ההבדל בין שתי הגרסאות:

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANELמלבד ההבדל החיצוני שתיארתי והגוון המעט יותר כתמתם של נוזל הבושם החדש, לשני הבשמים יש פתיחה וניחוח מאוד דומים עם התפתחות וסיומת מעט שונה מכיוון שיוצר הבושם כאמור כמעט ולא שינה את המרכיבים אלא את המינון של כל אחד מהם. הגרסה הראשונה היא מעט יותר רכה, רעננה ופרחונית הודות למינון גבוה יותר של פרחים ותווים הדריים, לגרסת האינטנס החדשה לעומת זאת יש מגע מעט עמוק ומתוק יותר הודות לוניל והפצ’ולי שהתחזקו. שניהם מצוינים ועמידים בעיניי ואני ממליצה לנסות את שניהם במקביל על כל יד בנפרד כדי לראות כיצד הם מתקבלים על עורכן.

 

 

קוקו – האישה וההשראה

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANEL
מדמואזל שאנל בצעירותה

ההשראה לבושם המקורי “Coco Mademoiselle” התקבלה מנוכחותה הסוחפת של גבריאל שאנל, מייסדת המותג שזכתה לכינוי “Coco” בצעירותה ובתקופה בה עבדה כזמרת במופעי קברט לפני שהחלה בקריירה שלה כמעצבת אופנת העילית. שאנל היתה אישה כריזמטית, דעתנית, חרוצה ועצמאית שהאמינה מאוד בדרכה הייחודית ובחירותיה. היא הפכה מנערה חסרת כל לאימפריה ואגדה בלתי נשכחת בעולם האופנה בימי חייה ועד היום.

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANEL
שאנל במלון ריץ בפריז בו התגוררה למעלה משלושים שנה עד ללכתה בשנת 1971

 

 

 

הפנים של הבושם Keira Knightley

כדי להביא את ההשראה והרעיון של האישה והאגדה “קוקו מדמואזל” לידי ביטוי ויזואלי, בחרו בשאנל לפני כעשור בשחקנית הבריטית היפיפיה קירה נייטלי (Keira Knightley) כפרזנטורית הבושם, ואיתה יצרו את סרטון הפרסומת הראשון ב 2007 שהפך עם הזמן לסדרה. בסרטונים מגלמת נייטלי את קוקו שאנל הצעירה כיפיפיה קלאסית ומסתורית, שובבה, עצמאית ובלתי ניתנת להשגה, היא מפתה וכובשת את הגבר ולבסוף נעלמת תוך שהיא מותירה אחריה שובל מהפנט ובלתי נשכח.

שאנל, קוקו שאנל, מדמואזל, מדמוזל, קוקו מדמואזל אינטנס, בשמים, בושם, מומלץ, מתנות, לאישה, מתוקתקת, ביקורת, COCO MADEMOISELLE, CHANEL
קירה נייטלי בקמפיינים לבושם קוקו מדמואזל

 

סדרת הסרטונים: 

כחובבת קולנוע מושבעת ומעריצה של שאנל החלטתי להתמקד גם בסרטונים שמלווים את קמפיין הבושם. בכל אחד מהם ניתן להבחין באלמנטים מתוך חייה של שאנל והעיר פריז, כגון כיכר ונדום שבה שוכן ביתה של שאנל ברחוב רו קמבון Rue Cambon) 31) ובתוכו גרם המדרגות המעוגל לצד המראות המשופעות. שאנל נהגה לשבת במעלה המדרגות ולהתבונן מלמעלה בתצוגות האופנה שלה (תמונה). בבית הזה היא עבדה ובילתה את מרבית שעות היום, אך בלילות ישנה במלון ריץ הסמוך בצד השני של כיכר ונדום. גם חמשת הצבעים האהובים עליה: שחור, לבן, בז’, זהב ואדום מופיעים כמוטיב שחוזר על עצמו בעיקר בשלושת הסרטונים הראשונים בבימוייו של ג’ו רייט. וכמובן לאורך כל הסרטונים מככבים פריטי ביגוד, אקססוריז, תכשיטים ואיפור נחשקים של המותג.

 

(COCO MADEMOISELLE: CHAPTER I (2007

בסרטון הראשון קירה נייטלי בתפקיד קוקו מדמואזל, מגיחה כחזון חלומי מתוך בנייני העיר ונכנסת לביתה לבושה בחולצה גברית וכובע אותו היא זורקת לשידה. היא מחליפה את בגדיה ועוברת לשמלת משי אדומה ונשית בדרכה לפגוש את אהוב ליבה במסיבה, כשהיא ניגשת אליו ניתן לראות ברקע את משחק ההשתקפויות של המראות בדומה למראות ברו קמבון 31. היא מפתיעה את הגבר כשהיא מורחת טיפה של הבושם על חזהו למזכרת ונעלמת בין ההמון אל דרכה החוצה מהאולם כשברקע הפסל של כיכר ונדום.

 

 

(COCO MADEMOISELLE: CHAPTER II (2011

הסרטון השני מ-2011 הוא אחד האהובים עליי וזו הפעם השנייה שאני מזכירה אותו בבלוג. נייטלי מופיעה במיטה בדירתה בכיכר ונדום שמעוצבת כדירתה של גבריאל שאנל עם קירות הקורומנדל הפרחוניים. היא יוצאת מהבית בחליפת זמש בז’ מושלמת עם קסדה תואמת ואופנוע מרשים כמחווה לקוקו שאנל שנהגה לרכב על סוסים בצעירותה. בז’ היה אחד הגוונים האהובים על שאנל והיא אף עיצבה ספת זמש בז’ מיוחדת שהועמדה במרכז ביתה עבור אורחים מיוחדים. בסרטון הגיבורה נוסעת במהירות רבה ועוקפת את חבורת הגברים שנעצרים לידה ברמזור, משדרת עצמאות ודומיננטיות לצד קלאסיות נשית בדיוק כמו הבושם שהיא לובשת. כשהיא מגיעה לזירת הצילומים שמעוצבת בדיוק כמו ביתה שלה, היא מתחילה להפעיל את קסמיה על צלם האופנה ומפתה אותו, אך ברגע האחרון נעלמת בזריזות קסומה לצלילי המילים “This is a man’s world But it wouldn’t be nothing Without a woman or a girl”.

 

 

(COCO MADEMOISELLE: CHAPTER III (2014

בסרטון השלישי שמשלים את הטרילוגיה של ג’ו ריייט, הגיבורה שכנראה כבר הפכה למפורסמת, נמצאת במסיבה שנערכת לכבודה, לובשת שמלה לבנה נסיכותית ומתבוננת במתרחש מלמעלה מחלקו העליון של גרם מדרגות מסתובב, בדיוק כשם שקוקו שאנל היתה מתבוננת בתצוגות האופנה שלה ברחוב רו קמבון. הגבר הפעם הוא זה שנכנס לחדר, מתראיין ומצטלם עד שמבטו נפגש עם שלה. נייטלי משחקת משחק פתייני, זורקת לו את הבקבוק ושוב נעלמת, כשברקע מתנגנות המילים “Please don’t bother trying to find her, She’s not there”. מאוחר יותר בטיולו על גדות נהר הסיין היא מופיעה שוב על סירת מירוצים, עוברת תחתיו במהירות עם לוק אלגנטי מושלם ומבט מנצח, מותירה שובל מים אחריה כדימוי לשובל הבושם.

 

 

(COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum Intense: CHAPTER IV (2018

בסרטון לבושם החדש, הפעם בבימויו של יוהאן רנק (שאחראי גם על סרטון הפרסומת של השאנל 5 החדש שסקרתי בבלוג), אנו מגלים צד נוסף בגיבורה שכבר הפכה לסלבריטאית, בוגרת בכמה שנים נוספות ויפה מתמיד. הסרטון נפתח בפלאשבאק בביתה הפריזאי לאחר לילה של מסיבת נשף אליה הזמינה את חבריה ובמהלכה היא התגלתה כהרפתקנית, נועזת ומוקפת בחברים. כמו תמיד נייטלי לבושה מכף רגל ועד ראש בפריטי שאנל מהממים, שאותם היא אט אט מאבדת ומלקטת מחדש בבוקר למחרת.

צפיתי בסרטון המוצלח הזה אינספור פעמים כדי להצליח לחבר את התמונה המלאה כי בכל פעם גיליתי פרט מעניין נוסף. הסרט ערוך במקצב מוסיקלי מדהים שמתכתב עם צלילי המילה “קו קו”, תיפופי העקבים שלה, האורות שנכבים לכבוד ההפתעה שמכינים לה החברים, צלילי חיילי השחמט ועוד. בכל הסרטים הקודמים נייטלי מפתה את הגבר ונעלמת לו רגע לפני שהוא חושב שהוא כבש אותה. הפעם נראה כי היא מחליטה לבלות את הלילה עם הבחור ונוטשת אותו רק בבוקר למחרת כשהיא מחויכת ויוצאת מהבית ליום חדש, מבלי להיפרד לשלום ומבלי להביט לאחור.

COCO FOREVER

בשורה התחתונה מאוד אהבתי גם את הניחוח החדש – הוא נעים, חם, עוטף וחושני בדומה לגרסה הקודמת. זהו בושם של ערב או ימים קרירים בעיניי, העמידות שלו מצוינת וכנ”ל השובל שלו שלא משאיר את הסביבה אדישה כפי שכתבתי בעבר בפוסט הזה. בעיניי קוקו מדמואזל מאז ומתמיד היה בושם שנשים אוהבות לאהוב וגברים אוהבים להעריץ, ואני צופה את אותה ההצלחה גם לניחוח החדש.

 

מחיר: 50 מ”ל, 650 ₪, 100 מ”ל, 850 ₪. ניתן להשיג ברשתות הפארם המובחרות

במסגרת קולקציית קוקו מדמואזל תוכלו למצוא גם גרסת או דה טואלט, מהדורת נסיעות, שמן גוף, קרם גוף ועוד. המבחר המלא באתר הרשמי של שאנל. תוכלו להתעדכן בנקודות המכירה לגבי המבחר הקיים בארץ.

 

סקירות נוספות של בשמי שאנל בבלוג:

שאנל 5 בגרסה חדשה CHANEL N°5 L’EAU >>

 סדרת בשמי הבוטיק של שאנל LES EXCLUSIFS DE CHANEL >>

 הבשמים Coco Mademoiselle, Chance, Allure Sensual Edp >>

*הבושם התקבל לסקירה

 

אז מה חשבתם על הניחוח החדש מבית שאנל? אשמח שתכתבו לי בתגובות כאן או בפוסט בדף הפייסבוק.

 

תוכלו למצוא אותי גם בפייסבוק ובאינסטגרם לשם אני מעלה תמונות וסרטונים מהשקות של מוצרים חדשים, רכישות שעשיתי, חוויות וחיי יומיום.

עקבו אחרי הבלוג באמצעות המייל

*ניתן לבטל את ההרשמה בכל עת

 

 

שתפו את הפוסט:

תגובות, שאלות והתייעצויות

5729a4c5989ce1f807dbe78d59b3a353